در روز پنج شنبه، مورخ ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ مدیر واحد HSE شرکت چدن کویر خاوران به همراه ریاست فنی و حرفه ای شهرستان خوسف با امام جمعه این شهر دیدار کردند.
محسن نخعی علاوه بر گزارش اقدامات این واحد، گفت: آموزش یکی از ارکان کاهش حوادث میباشد در همین راستا این شرکت با همکاری اداره فنی و حرفه ای شهرستان خوسف طبق دستورالعمل مراکز جوارکارگاهی، با توجه به امکاناتی خاصی که در اختیار دارد، اقدام به پیگیری تاسیس مرکز فنی و حرفه ای در این شرکت کرده است.
وی با اشاره به درجه ریسک و اهمیت صنعت ریخته گری و عدم تحقق وعده های استاندار در خصوص تهیه زیرساخت های شهرک شهید رحمانی خوسف ادامه داد: زیرساخت های لازم و ضروری شهرک صنعتی از جمله استقرار ایستگاه آتش نشانی، آسفالت جاده، روشنایی جاده، برق و آب مورد نیاز وعده داده شده برای مجموعه ها هنوز تامین نشده است که بعضا خود باعث حادثه میشود.
وی افزود: نبود ایستگاه آتش نشانی باعث شده است که واحد آتش نشانی شهرداری خوسف پیشنهاد مبلغ ماهیانه ۵۰ میلیون تومانی را برای همکاری ارائه دهد.
 در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم اسماعیلی،امام جمعه شهر خوسف، با اشاره به اینکه مطابق قیام عاشورا،ندای امیدآفرینی از رسالت های اجتماعی این شرکت است افزود، از طریق شورای اداری شهرستان خوسف و نهاد ریاست جمهوری پیگیر مشکلات مجموعه چدن کویر خاوران در زمینه های مختلف هستیم. برای آسفالت هم بنا شده تخصیص اعتبار ۲ میلیاد تومانی توسط استانداری انجام پذیرد.