🚨 نکات ایمنی برق در هنگام بارش باران و برف

⭕ در شرایط بارانی بودن هوا و بارش برف، به دلیل مرطوب بودن زمین، کلیه اجسام نزدیک به شبکه های برق مانند درختان ، می توانند حالت رسانا (منتقل کننده برق) پیدا کرده و موجب برق گرفتگی شوند بنابراین همگان بایستی توصیه های ایمنی را به منظور جلوگیری از برق گرفتگی جدی بگیرند.

🔺در برخی مواقع بر اثر سقوط اجسام خارجی همچون شاخه های درختان بر روی شبکه های توزیع برق،  شاهد پارگی سیم و سقوط آن بر روی زمین خواهیم بود که در صورت وقوع این‌ موضوع در هر زمان ( به خصوص در مواقع بارانی) از همه شهروندان عزیز تقاضا می گردد از محل حادثه فاصله گرفته و مانع نزدیک شدن دیگران به محل شده و بلافاصله موضوع و محل وقوع را به تلفن ۱۲۱ اتفاقات برق اطلاع دهند.

⭕ اگر در خودرو و نزدیک به محل حادثه قرار دارید تا مراجعه کارکنان اتفاقات برق و رفع نقص، به هیچ وجه از خودرو پیاده نشده و از لمس نمودن بخش های فلزی خودرو خودداری فرمایید.

⭕ به منظور جلوگیری از برق گرفتگی احتمالی، از نزدیک شدن و دست زدن به دکل ها و پایه های برق، تابلوهای برق و کلیه تاسیسات برقی که در معرض بارش برف و باران قرار دارند، خودداری فرمایید.

⭕ به منظور جلوگیری از برق گرفتگی در هوای بارانی که زمین مرطوب بوده، از استفاده و یا تعمیر لوازم برقی در هوای آزاد به طور جدی خودداری نموده و تعمیرات وسایل برقی را در زمان مناسب بر عهده متخصص مربوطه بگذارید.

⭕ هنگام رعد و برق در نقاط پَستِ موقعیتی که قرار دارید پناه گرفته و به حالت نشسته، دست و پای خود را جمع نموده و سر را رو به پایین نگه دارید. قرار گرفتن در بلندی ها و زیر درختان و پایه های برق در مواقع رعد و برق خطرات جانی احتمالی را در پی خواهد داشت.
🌐